Pravda není kus husího trusu a neválí se na návsi.....


...zato plnými hrstmi je po návsi naší globální vesnice rozhazován ten mediální. Tu vám depeše ČTK doporučí, že pokud chcete 21. ledna 2000 vidět zatmění Slunce, můžete vyrazit o čtvrté hodině ranní na jistou českou hvězdárnu, jindy zase vám škuner s kapitánem Zdeňkem Porybným na palubě vyjeví, že galaxie M 31 v souhvězdí Andromedy je jednou z "nejlepších".

A tak jsem se rozhodl založit tuto filiálku Sběrných surovin, n.p., nebo přesněji galerii, do jejíchž síní se můžete přicházet podívat na výtečnosti českého lidu žurnalistického. A jelikož si myslím, že je vhodné začít tam, kde se rozhodli svá poznání pravdy předkládat veřejnosti k věření velmi sugestivně, první vítězný pohár obdrží:

Profesionálové z ČT 1

Tak totiž nazvala -tam- svou reportáž z živého vysílání Událostí ČT pro týdeník KVĚTY (4/2000): "Sympaťáci, na které míří studené oko kamery, zachovávají ledový klid. Marcela Augustová a Jiří Janeček jsou zkrátka profesionály."

A co nám na sebe moderátoři prozradili? Od bulvární banality, že Jiří Janeček onehdy nevěděl "kam s očima", když jeho kolegyně zasedla k moderátorskému pultu bez sukně, neb jí prý "dělala břicho", až k faktu poněkud fatálnímu: "Nikdy nepochopím, o co tam vlastně jde. On to možná nechápe nikdo, tak ať se v tom topí Jirka."

Těmito slovy vyjevila hlasatelka televize, "jejímž zprávám můžete věřit", svůj vztah ke konání Ústavního soudu České republiky. Komunistický Televizní klub mladých opravdu "nevygeneroval", jak se dnes hezky říká, moderátory znalé standardních demokratických institutů. Jak by také mohl, když pro samotný režim by konstituční tribunál byl buď fraškou nejvyšší úrovně, anebo nebezpečným "ideodiversním centrem", jak se pěkně říkalo v oněch dobách, kdy brněnskou Joštovou ulicí ještě nepřicházeli k Ústavnímu soudu se svými stížnostmi lidé jako dnes. Třeba krajané, jimž fašistoidní režim ukradl majetek, vyvraždil příbuzné a jejichž volání po spravedlnosti dnes, bohužel, nerozumí kdekdo. Zdá se, že ani televizní moderátoři - profesionálové.

Zdraví Vás kníže Dakar

22. ledna 2000
* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *