Host do domu, Bůh do domu....

...host do domu, hůl do rukyManě mi prolétlo hlavou, jak jsem tak 30. ledna 2000 pozoroval Nedělní partii TV Prima. A aby také ne! Petr Šimůnek si do hlediště pozval mimo jiné dva pomladší žurnalisty z Lidových novin a od soudruha Porybného a také (na hvězdnatém nebi i prosté mravopočestnosti) totálně nezávislého publicistu Jiřího X. Doležala.

Diskutující (poslanci Zdeněk Škromach a Stanislav Volák) si zahráli spíše druhé housle. Part, který vzrušil diváky u televizorů, moderujího i aktéry diskuse, patřil žurnalistovi z Reflexu. Dvakrát totiž za poněkud neobvyklých okolností osočil oba politiky, že pouze žvaní a "věcným problémům" například mladých lidí se nevěnují. :

"Propagátor lehkých drog"

přišel do studia ve "zjevně podroušeném stavu" - nabyly dnes dojmu Lidové noviny a já jako prostý z dálky přihlížející musím potvrdit, že mým dojmem bylo, že Jiří X. Doležal si nezapálil ve studiu obyčejné cigárko, nýbrž právě to, jež by dle jeho etického kodexu nemělo být odpíráno nikomu.

Když se prý dramaturg pořadu pokoušel mimo záběry přímého přenosu bojovníka za "věcnou diskusi" zklidnit: "Vytáhl nůž, když již předtím oznámil, že má v kapse i pistoli. "Pane moderátore, odkdy mohou nosit hosté do vašich pořadů zbraně?" ohradil se Zdeněk Škromach," píší LN a já se jen táži, který televizní bůh mohl dopustiti, aby se debatní aréna změnila v libeňskou krčmu čtvrté cenové skupiny?

Někdy jsem si při sledování konkurenčního Kotle myslil, že jeho "ovar" by mohl být fyzicky atakován "kotelníky", potažmo jejich jistou sociálně a psychologicky disponovanou množinou poté, co by ji moderátorka náležitě "zhysterizovala". Dnes vím, že mé očekávání bylo liché. Nikoli dryáčnická Nova, nýbrž pohodová Prima Televize je tím kanálem, kterým by se příště mohly do obýváků diváctva valit potoky krve.

Ale třeba ještě vyslyší mé volání: Petře Šimůnku a Ladislave Henku, hola hej! Podroušený host do domu? Hůl do ruky!

Zdraví Vás kníže Dakar

31. ledna 2000


* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *