Posledný pretek sezóny v Brne – MMČR

Brno, CZ
23 - 24 september 2005
slnečno 21 C

Posledný pretek sezóny veľmi nášmu tímu nevyšiel. Rado hneď v druhom kole prvej kvalifikácie havaroval. Našťastie to skončilo bez vážnejšieho zranenia. Motorka sa opravovala do desiatej večer. Veľká vïaka patrí Vladovi Ružovi, jeho ocinovi a celému jeho tímu za pomoc. Bez ich pomoci, by sme asi balili a šli domov. V preteku sme nakoniec obsadili 20 miesto.

Stroj po oprave (klikni na foto pre zväčšenie)

Radoslav Gerhát #18
"Po minulotýždňovom testovaní keď som zajazdil 2:18,4 som sa do Brna veľmi tešil. Cítil som sa aj na nejaké to zlepšenie času. Všetko sa skomplikovalo pádom hneď na začiatku kvalifikácie, keď som naletel do prvej zákruty po cieľovej rovinke, kde šli veľmi pomaly dvaja jazdci. Skoro som ich obidvoch zoťal, tak som to viac pribrzdil, zase som predviedol divákom jazdu po prednom kolese, čo som ale pri dopade neustál a v dosť veľkej rýchlosti som opustil trať. Mrzí ma to o to viac, lebo som hneď v prvom kole šiel 2:20,3 a myslím, že by sa zlepšil, možno aj pod 2:18. V preteku som zaspal na štarte, kde som sa prepadol na asi 22 miesto. Potom som obehol dvoch pretekárov a dojazdil na 20 mieste. V preteku som išiel 2:19.3 čo som po páde ani nečakal že zájdem. Hlavne v tej osudnej zákrute som išiel príliš opatrne. V každom prípade chcem poďakovať všetkým partnerom, sponzorom za pomoc v tejto sezóne, kde som obsadil celkové 17. miesto, dúfam že to bude budúci rok bez pádov.“