Majstrovstvá republiky - Hungaroring

Na maďarskom Hungaroringu sa začala sezóna majstrovstiev republiky niekoľkých stredoeurópskych krajín a zároveň Alpe Adria Cup. So slovenskou licenciou sa predsatvili aj niektorí zahraniční pretekári.

V triede 125 Sportproduction sme očakávali, ako sa bude dariť najmä Michalovi Puškárovi, ktorý sa vo výbornom svetle predstavil už vlani a okrem zisku domáceho titulu bojoval aj na špici alpsko-adriatického pohára. Po veľkých problémoch v piatkovom tréningu, kedy museli Puškárovci cestovať domov a následnej ceste späť do Maďarska, stihol Michal ešte poobedňajšiu kvalifikáciu, v ktorej si vybojoval si druhú štartovú pozíciu. V nedeľu sa po štarte vytvorila skupina pretekárov, v ktorej náš pretekár vyčkával a sústredil sa na záverečný finiš. Na konci sa prepracoval na druhú pozíciu a jeho útok na prvé miesto mu prekazil pretekár o kolo pozadu, ktorý Michala „zavrel“ a ten po výlete do štrku stihol ešte prísť na piatom mieste v Alpe Adria Cupe. Do majstrovstiev Slovenska však Michal získal plný počet 25 bodov. Druhý zo slovenských pretekárov bol v cieli Pavol Skovajsa a tretí Michal Mišák. Tomáš Svitok kvôli zadretému motoru preteky nedokončil.

V triede do 125 ccm GP štartoval so slovenskou licenciou Karel Pešek. Brat Lukáša, účastníka majstrovstiev sveta využil situáciu, že na Slovensku je nižší vekový limit pre štart v tejto triede. Druhým pretekárom so slovenskou licenciou bol rovnako český pretekár Šembera. V tomto poradí sa aj umiestnili v hodnotení slovenského šampionátu. OPRAVA!!! Poradie pretekárov bolo opačné. 25 bodov teda získal Šembera a 20 bodov Pešek!!!

V kategórii Superbike sa so slovenskou licenciou predstavil český pretekár slovenského tímu Maco Racing, Miloš Čihák, ktorý však počas víkendu štyrikrát spadol, pričom štvrtý pád absolvoval v prvom kole pretekov, čo znamenalo koniec.

Hviezdou pretekov kategórie Superstock bol nemecký pretekár Alfred Luger, ktorý však jazdí so slovenskou licenciou. Alfred nedal svojim súperom žiadnu šancu a v pretekoch Stockov zvíťazil.

Pretekov na Hungaroringu sa zúčastnili aj ďalší slovenskí pretekári, tentokrát však nie so slovenskou licenciou. V maďarskom šampionáte voľnej triedy štartujú Duchyňa a Jaroš, v českej voľnej triede nad 600 ccm skončil na 12. mieste Radoslav Gerhát, no najväčšiu radosť z nich robí slovenským fanúšikom hlavne Vladimír Ruža, ktorý jazdí s českou licenciou vo voľnej triede do 600 ccm a v novovypísanej triede Stock 600. Vo voľnej získal Ruža tretie miesto a v Stockoch dokonca v rámci M ČR zvíťazil. Vlado teraz musí zvážiť, pre ktorú triedu sa rozhodne, pretože v oboch sa mu darí. Pokiaľ bude mať dostatok financií, tak bude pravdepodobne štartovať v oboch a je možné, že absolvuje aj kompletný seriál Alpe Adria Cupu, pretože v hodnotení tohoto pohára vybojoval piate miesto.