pokračování MODRÉHO SEŠITU, strana č.2

NA NÁZVU SE NESHODNU

    Vorvaň Arpád už více nespal, když tu mořská panna prohlásila v klidu k lidu:"Ach tak! Ha,ha".

    Vzal si z toho ponaučení a částečně snědl  půl schodiště, které tu zbylo po 10 stupňů ke zlaté. Náležitě naželezitěn zábradlím odplul kamsi k Neumětelům pokecat se Šemíkem. Jsou už pár století dobří přátelé a tak spolu občas zajedou do města Poznaň, kde se narodil vorvaň a vožerou se do hluchoty. To víte jiný kraj, jiný brav. (kukni sem)   

    Ale ouha, jednou se při jedné akci, když Šemík utrácel peníze utržené za akcii elektrárny Černobyl (a ta měla onehdy vysokou hodnotu, neb v ní chovali mutanty na kopání tunelů) pod ním utrhl hospodský balkón a Šéma si vymkl ocas a zlomil žíně na zápěstí. Bylo to pro něho dost nepříjemné, protože už nemohl dál vykládat budoucnost z kopyta. Musel si proto najít jinou fachu. Dělal tedy rikšu na poloviční úvazek a ve zbylém čase vymýšlel hesla a básně do novin. A to ho tůze(x) bavilo. I vorvaň Arpád mu občas vypomohl a nejeden rybí tuk vypotil. Namátkou uvedu jejich hesla z psychiatrické ročenky:

    Toto desetidílné dílo dílovedoucího se stalo nedílným dílem všech děl, jakož i dílen

    či úryvek z článku pro duševně nemocné z téže ročenky:

    Při přípravě přípravy na přepravu přípravku z Příbrami přepla přípojka.

    nebo jejich báseň věnovaná jako memento neznámému veganovi:

Mandelinka Šťovíková

Leze na list, nožky kroutí, snaží se tam uchytit;

mandelinka šťovíková chtěla by se nasytit.

Budiž jí to dovoleno,jenže to jsem nevěděl,

že seděla na šťovíku, co jsem včera večeřel !

    a jiné krásné umělecké skvosty.

    Postupem času se dal Šéma i na tzv."krátké psychobásně", které jej velice proslavily. Zde je jedna z nich:

    Jesliže někdo ví, že olíže-li lyže z pryže blíže refýže, nože z rohože již neolíže.

    Prostě živil se všelijak.

    A jak skončil? Velice špatně, neb byl velice populární u všelikého čtenářstva psychoticko-lunetického, jehož většinu tvořily Arpádovy fanynky a jiné kobylky. Jednou prostě nestačil utéct před davem svých obdivovatelek a ty si z něj udělaly zdrhovadla u svejch buntků, to aby jim byl co nejblíže duše.

    A co na to Arpád?

    Inu ožral se tak, až mu upadla zadní ploutev a tak mu nezbývalo nic jiného než se dát na zenbudhistické poustevnictví, kombinované s chlastem. 

    Tak vidíš Francesco a takové já mám sny. Nalej mi prosím tě dvojitou tequilu, ať se z toho vzpamatuju."

    "S ledem nebo bez?"

    "Ne, díky, led si šetři pro indiány, ti si tady pořád choděj chladit koule. Indiánky by si už měly koupit venušiny kuličky, nebo jim indiáni brzy utečou. Ale dost řečí, dej sem tu tekču příteli.

   Když už těch dvojitých tequil bylo 8 a jeden malý absinth na vyvážení Ph žaludku, objevila se v baru nádherná blondýna. Francesco obrátil oči v sloup a šel raději obsluhovat své hosty. Věděl co bude následovat.

    Icht nejdřív koukal do poloprázdné sklenice, ale pak ho něco zaujalo. Ucítil silný parfém, otočil hlavu,oči mu zasvítily a dal se do akce. Vše probíhalo jako stokrát před tím. Jen když v pokoji nahoře dívka vytáhla kondom a Icht jej vzal a chtěl roztrhnout obal, všiml si divného nápisu na něm. Stálo tam: Budiž nošen viditelně! Podíval se na dívku, na nápis a dostal těžký záchvat smíchu.Dívka ho udiveně pozorovala. Pak se také podívala na kondom a řekla:

    "Já toho Dalýho zabiju, vždycky mi něco provede."

    Když to Ichta přešlo, děl: "Hmm, už mně to ochablo" a vytáhl z náprsní kapsy u paty malou samorozkládací, nehořlavou a voděvzdornou mapku baru Tropicana.Ukázal prstem na pípu, která byla zakroužkována fosforeskující barvou, aby ji našel i potmě (což je teda už pěkně přitažené za vlasy, protože potmě se přece nečepuje. To by si mohl kdokoliv čepnout sám, teda pokud nejde o "bečku". Tam si čepuje každý sám a někdy dokonce potmě. - omlouváme se za nejapnou poznámku, pozn. vydavatel)

    ...tak tedy ukázal na tu fosforeskující pípu a lakonicky dodal: "Jdeme"

    A tak šli zase dolů do baru. Tam se od bloncky Icht dozvěděl, že onen Dalý se jmenuje celým jménem Lahvátor Dalý a je to akademický malíř, ochlasta a flákač. Taky říkala, že je to děsně vtipnej člověk, ale že ho občas trápí divoké sny, kterým nerozumí ani jeho přítel Zigi Frojd a to že pak s ním není k vydržení. Icht zpozorněl.

    "Můžeš mi nějaký vyprávět? Já totiž sny sepisuju, protože se mi zdá furt něco zajímavýho."

    "Na jeden bych si možná vzpomněla, ale je pěkně divnej."

    "Nevadí", prohlásil Icht spiklenecky", mně se kolikrát zdaj takový věci, že z toho mám ráno pod očima vyloženě olympijské pětikruží, jen vyprávěj!"

    A dívka tedy vyprávěla... 

 

pokračování zde !

* Kurzy * Last minute * Letenky * Kurzy akcie a burza * Reality a bydlení * Akcie * Rejstřík * Hotel Prague *