Návrat na hlavní stranu
časopis pro děti a mladé
Změna kódování
chcete-li si nás uložit do složky oblíbené, stiskněte CTRL+D
RUBRIKY:
Kaktus
Kultura
Slovníček
Relax
Zvířata
Bydlení
Technika
Děti

Archiv
ODKAZY:
AMONITOR
ASTERIX
BABOČKA
BONUSWEB FOGLAR
MAJÁKY
MOZAIKA
STRÁNKA PRO DĚTI


Den plný soutěží

7. dubna 2001 pořádá Oblastní skupina Mládeže Českého červeného kříže Praha 1 a 13. V Centrálním parku Jihozápadního Města již třetí ročník soutěžního Memoriálu Alice Masarykové. Pro soutěžící připraveno 21 stanovišť s netradičními disciplínami. Soutěžící všech věkových kategorií si budou moci ověřit své znalosti z první pomoci, zdravovědy či péče o nemocné, vyzkoušet si podívat se na svět z pohledu zdravotně postižených nebo si zopakovat své znalosti o lidském těle. Nezapomeneme ani na sportovní disciplíny. Každý soutěžící dostane pěkné ceny a sladké překvapení. Start soutěže je od 10:00 do 15:00 hodin, startovné je 5,- Kč.
Připraven je bohatý doprovodný program - hudební vystoupení, skupina historického šermu, tombola a mnoho dalšího.
Akce se koná pod záštitou starosty Městské části Praha 13.


Nové knížky:

Nakladatelství Crew vydalo dvě knížky, jednu pro mrňouse, druhou pro příznivce počítačových her a comicsů.

Dan Jurgens, Andy Park Tomb Raider - Legenda o Medusině masce
Lary Croft v comicsovém vydání, se tentokrát vydává po stopách legendární Medusiny masky. V novém dobrodružštví se dozvíte o některých zatím neznámých etapách Lařina života.

Masashi Tanaka - GON 1
Obrázkové příhody posledního dinosaura na světě, tak jak je nakreslil autor knížky.


Pojďte do kina!

Na film, který se tak hodí k protipsí kampani v naší republice, kdy ti co si hrají na přátele zvířat postrkují dopředu svůj zrůdný návrh zákona o psech, škoda, že se nespojili s Cruellou, mohli být ještě známější, a mohli spolu s ní dostat přes frňák, na
102 dalmatinů.
Cruella De Vil si i po propuštění z vězení nechce nechat ujít svůj dalmatiní kožich, nejlepší cestou k psům se jí jeví změna v jejich ochránkyni. Má i nového návrháře, který její touhu víc než podporuje. Mnoho lidí bude muset prohlédnout, aby životy a kožíšky dalmatinů zůstaly zachovány. Co všechno Cruell vymyslí a podstoupí při cestě za svou odpudivou vidinou, to uvidíte až na plátnech kin.
V režii Kevina Limy hrají Glenn Close, Gerard Depardieu, Ioan Gruffudd, Alice Evansová, Tim McInnerny.


Hurá za Mickey Mousem

Do kouzelného světa Walta Disneye se dostanete nejrychleji pomocí internetu, mrkněte na trochu ztřeštěné stránky

Soutěže na Internetu

Chcete soutěžit na Internetu o zajímavé ceny?
S počátkem tohoto roku se začínají na Internetu objevovat zajímavé soutěže o ještě zajímavější ceny. Sdružení klubů správných kamarádů ČR, uspořádalo koncem prázdnin hádankovou soutěž na WebMagu. Tady jsem vyhrál videokazetu se zajímavým filmem "Dobrodružství koníka Ragtima". Můj kamarád David tu vyhrál film "Návrat do divočiny" a kamarád Marek zase film "Kluk, který zachránil Vánoce". Tato soutěž, která trvala skoro dva měsíce, už skončila. Mimo to bohužel WebMag kvůli technickým problémům už skončil a v současné době neexistuje.

Od října začala nová soutěž na eKamarádu. Je to soutěž družstev - part nebo klubů, kde musíte být alespoň dva. Celkem projdete dvanácti úkoly a otázkami, které budete postupně plnit a zodpovídat. Tři nejúspěšnější pak vyhrají filmy na videokazetách. Soutěž začala 4. října, kdy zde byly představeny dva z pěti filmů, z kterých bude možno vybírat. Jedná se o filmy "Tajemství Titaniku" a "Malá čarodějka". V dalších pokračováních byly představeny další filmy, o které se hraje, kterými jsou "Egypt - tajemství nesmrtelných faraonů" a "Mel - velké prázdninové dobrodruýství s kamarádkou želvou a jejími přáteli" a "Mauglí". Vítěz soutěže bude vybírat z pěti filmů, druhý v pořadí potom ze zbylých čtyř filmů a třetí si vybere ze třech filmů, které zbydou. Pokud se přihlásí hodně družstev, budou oceněni zbylými dvěma filmy i družstva na 4. a 5. místě. Jestli tedy máte partu kamarádů a rádi soutěžíte, je to šance pro vás. Filmy, o které se soutěží, myslím stojí za to.Do soutěže se můžete zapojit klidně ještě i v prosinci.

Sdružení klubů správných kamarádů ČR (SKSK ČR) chystá společně s Informačním centrem oddílů a klubů další soutěže. Ty se v brzké době objeví na dalších stránkách jejich společných projektů a to na Virtuálním oddílu informatiky a Dětské seznamce.

Pokud někdo chodíte na Majáky, tak vás chci ještě upozornit, že Fanklub Majáků vyhlásil také soutěž a to o nejlepší článek v Novinovníku. Soutěž je i pro nečleny fanklubu. Jedna soutěž zde proběhla a desetičlenná porota, v které je 5 dětí a 5 dospělých, teď vyhodnocuje pět nejlepších článků za období od 1. 7. do 30. 9. Současně však běží druhé soutěžní kolo, které začalo od 1. 10. a bude končit 31. 12. 2000. Tato soutěž bude probíhat vždy čtvrtletně čtyřikrát do roka. Pokud rádi píšete, máte šanci. Zvu vás na Majáky, kde mimo novinovníku najdete i chat Povídej, či si zde můžete založit lodičku ve Zprávičkách. Najdete zde i hry.

Moji kamarádi plánují nějakou soutěž i na Tuláckém Bratříčkovi, kterého vám také doporučuju občas sledovat. Půjde o Vánoční soutěž, kde se také bude hrát o nějaký ten zajímavý film. Tyto filmy darovala jako ceny do soutěží firma Daway a SKSK ČR jich má ještě dost, takže se je na co těšit. Protože kazety jsou do soutěží přidělovány prostřednictvím SKSK ČR, budete o všech soutěžích, které takto pořádá či spolupořádá, včas informováni na jejich stránkách.

příspěvek Martina Fencla


Centurio

Je stará hra kterou jsem objevil nedávno. Jste v úloze Caesara a máte nepřátelům ukázat, že Římská vlčice je setsakra nebezpečná. Můžete nastavovat tvrdost výběrčích daní, což ovlivňuje to, jestli se budou kmeny pod vaší vládou bouřit nebo ne. Udobřit si je pak můžete gladiátorskými hrami nebo závody vozů(né F1 :-)), taky si stavíte armády, s kterými si zvětšujete impérium. Můžete nepřátele i "ukecat", ale mě se to ještě nepovedlo, tak jsem jim radši nakopal "zadky". Boje jsou velmi hezky provedeny a na začátku si můžete vybrat formaci a druh útoku, taky si můžete doplňovat a upgradovat armádu. Vyhrát tuhle hru se může zdát na začátku těžké, ale nic to není. Ve hře je ještě spousta dalších možností, na které si přiďte samy, jinak by ztratila na kráse objevování. Moje hodnocení je 89%.
Hezké hraní.

Stáhnout si ji můžete zde.

Dan


Když už počasí zrovna nepřeje hřišti, mrkněte se třeba na kazety:

Říjnovou novinkou ve videopůjčovnách jsou další příhody basketbalového šampióna Buddyho, tentokrát přesedlá na americký fotbal. Nebylo by to zas tak nic neobvyklého, kdyby Buddy nebyl pes. Co zažije se svým kamarádem, a jak mu bude pomáhat zachránit školní mužstvo, uvidíte ve filmu Můj pes Buddy II.

Na dvě videokazety s výběrem několika příběhů s Goofym a Mickeyem, Minnie, Plutem, Donaldem, prostě s obyvateli Kačerova. Hvězdný Goofy v příbězích Tvrdohlavá plachta, Zelenější zahrada, Nehýbat se , V kempu a Služba na majáku a Hvězdný Mickey a Minnie v příbězích o Dortu, Větříčku, Dovolené na Havaji a Zahradě.Děti - archiv článků.
Hlavní stránka Kaktus Kultura Relax Zvířata Bydlení Technika Děti
redakční mail ©webmaster

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *