Návrat na hlavní stranu

Změna kódování
chcete-li si nás uložit do složky oblíbené, stiskněte CTRL+D
RUBRIKY:
Kaktus
Kultura
Slovníček
Relax
Zvířata
Bydlení
Technika
Děti

Archiv
ODKAZY:
VETERINA
AMONITOR
PES GARP
ZVÍŘENA a vše okoloKolik je vašemu koníčku?

Máte jako koníčka opravdového koně? Pak vás možná bude zajímat, kolik let je mu v přepočtu na lidský věk. Najděte si v tabulce věk vašeho koníčka, vedlejší sloupec ukazuje na kolik lidských let se cítí.

Počet let u koněOdpovídající počet let u člověka
217
321
426
530
635
740
845
950
1055
1160
1265


Pozor na překupníky!!!

Může se stát, že budete osloveni jistým panem Tomerem Farkaschem z Izraele nebo Gabrielou Puchlz z Německa kvůli koupi štěňátek!!
Pozor, jsou to překupníci!!! Ověřeno!!!

Šiřte toto varování dál, jak umíte. Musíme naše mimina chránit!

B. Fanfrdlová


!Pozor!

V Praze se objevili podvodníci, kteří se snaží, nelze říci jinak než hnusně, profitovat na odčanech, kterým nejsou lhostejná opuštěná zvířata. Zastaví-li vás někdo se žádostí o příspěvek na nový útulek Pes SOS, který se prý buduje v Holešovicích, nevěřte mu. Jde o podvodné lákání peněz, žádný takový útulek neexistuje!


Ráj zlodějů

Takovým místem je zcela jistě severoitalské město Villafranca poblíž Shakespearovy Verony. Starosta tu v důsledku přílišné hlučnosti, kterou mají na svědomí letiště a stavební ruch, vydal nařízení o zákazu štěkotu psů mezi 13.00 - 15.00 a 23-8.00 hod. pod pokutou 1 000 000,- Lir (kolem našich 20 000,-). O absurdnosti tohoto nařízení je přesvědčen i sám starosta, ale zastává názor, že je-li město už tak hlučné, musí mít vychované alespoň psi.
Jak tedy upozorňují místní strážci domovů na něčí příchod ? Jsou-li už vychovaní, vítají třeba takto - plni ohnivého šarmu (Jak by to bylo u nás, s chlebem a solí?):

A když je to zloděj, nezbývá než zasáhnout. Hlavně tiše.

P.S. Mnoho lidí považuje zvířata za méněcenné tvory, často spíš za věci, přesto po nich stále chtějí, aby se přispůsobovali našemu stylu a chovali se jako lidé.

zo

Pozor na klíšťata

Suché a horké počasí nebo mráz výrazně sníží výskyt klíšťat. Letos se první klíšťata objevila už koncem ledna. Situace je dočasná a stále dost těchto parazitů čeká na nás i zvířata. Ti, stejně jako lidé jsou ohroženi možným infikováním boreliózou nebo encefalytidou. Prohlížejte svá zvířata, nejlépe předcházejte možné nákaze vhodným postřikem, výborný je francouzský FRONTLINE, který má účinek proti klíšťatům nejméně měsíc, proti blechám ještě déle. Prodává se v ekologickém rozprašovači. Klíšťové obojky pro psy a kočky jsou nedostačující, neodpuzují hmyz po celém těle, jen v blízkosti obojku.
Najdete-li zakouslé klíště, vykruťte, ošetřete ránu dezinfekcí, v případě, že na zvířeti pozorujete změny v běžném chování: malátnost, žíznivost, horkost, vyhledejte neprodleně veterináře.
Klíšťata likvidujte, aniž by jste si potřísnili pokožku, jinak hrozí přenos případné infekce na Vás.

eko


Zvířata - archiv článků.
Hlavní stránka Kaktus Kultura Relax Zvířata Bydlení Technika Děti
redakční mail ©webmaster

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *