Návrat na hlavní stranu

Změna kódování
chcete-li si nás uložit do složky oblíbené, stiskněte CTRL+D
RUBRIKY:
Kaktus
Kultura
Slovníček
Relax
Zvířata
Bydlení
Technika
Děti

Archiv
ODKAZY:
   KAKTUS
Něco Vás popíchlo, naštvalo, rozčílila Vás nějaká nehoráznost? Napište o ní a pošlete do Kaktusu, podáte tak informace o tom, co všechno je možné i ostatním, aby se takové situaci případně vyhnuli nebo si mohli na věc vytvořit svůj názor.

Tramvajenky versus sčítání lidu

Pan Šafránek se o aféře s rodnými čísly zamyslel ještě v širších souvislostech a tady je jeho mejl:

... v souvislosti s nedávnou pseudoaférou o rodných číslech na průkazkách MHD si dovoluji Vaši pozornost obrátit k zákonu č. 158/1999Sb., kterým se vyhlašuje sčítaní lidí, domů a bytů v roce 2001.
Když si představím, kolik citlivých osobních údajů bude na sčítacích listech putovat mezi laickými sčítacími komisaři, kteří budou sčítací listy nosit domů, atd., atd., tak je záležitost rodných čísel na průkazce MHD věc skutečně směšná.
Jsem opravdu zvědav, jak budou údaje ze sčítaní lidu v praxi ochráněny proti zneužití, když pouhé rodné číslo na průkazce MHD je někým považováno za problém!!!!
ing. Petr Šafránek

Politický spaming

Tak co nám to dneska přišlo? No, to snad ne! To už se budu bát otevřít i konzervu s gulášem, aby na mě nevyskočily nějaký předvolební kecy. Asi tak nějak jsem reagoval po otevření e-pošty, ta horší část se nedá zveřejnit.

toto vydání je poněkud menšího "nákladu" než předchozí. Způsob oslovování potenciálních voličů se nelíbil nejen některým z nich (některé ohlasy byly hodně negativní), ale především providerovi, který obdržel stížnost na obtěžování nevyžádanou poštou. Z tohoto důvodu si dovoluji požádat Vás o pomoc při další distribuci tohoto předvolebního bulletinu. Pokud se k tomu odhodláte, pošlete tuto zprávu dál, svým přátelům a známým, kteří pak případné stížnosti budou adresovat zase Vám

Tohle je výňatek z přivšího buletinu.
Snaha prorazit a zviditelnit se je celkem logická, ale jde především o formu, jakou se to činí. Přijde-li mi spam, kde je uvedeno, že nechci-li dostávat další informace mám odeslat odhlášku, udělám tak a je to vyřešeno. Ovšem v tomhle případě si autoři, jako pravá politická strana, řekli, že problém (nebo zákon) se dá přeci obejít, co je pro normálního občana není pro nás. A elegantně převedli eventuální postih na voliče, kterým navrhli přeposlat mail dále. Co z toho plyne? Případní dobráci to pošlou dále a to pověstné ho... padne na řadu providerů, ke kterým jsou připojeni a ti už jenom pohrozí odesilateli, neboť to je pravděpodobně jejich první prohřešek. A tak se stane, že v poště naleznu zatím "jenom" tři identické zprávy. Kolik jich bude příště? A routery a uzly se ucpávají a ucpávají.

Zcela jinou otázkou jsou morální vlastnosti stran jako takových. Tato čtyřkoalice chce rozbít pragocentrizmus, snaha jistě chvályhodná, ale dotace si žádat budou a naskytne-li se výhodný post v Praze jistě málokdo odolá. A ruku na srdce, kdo z vedoucích činitelů je skutečně původní Pražák a nejen v politice, to abychom se fackovali na potkání.
Tom

Aféra kolem tramvajenek

Do redakce nám dorazil mail, který je důkazem toho, že naštěstí stále existují lidé, kteří uvažují dál než jen tam, kam je někdo dovede. Citujeme z něho:
... dovolím si Vás upozornit na jeden problém. Teď je velká aféra z rodných čísel na předplatních jízdních dokladech. Naprosto ji nechápu, neboť jako podnikatel jsem zákonem nucen označovat veškeré učetní doklady tzv. DIČ, a to není nic jiného, než číslo finačního úřadu doplněné o mé kompletní rodné číslo! Naštěstí já nic neprodávám, ale kdybych měl obchod, každý zákazník by podle zákona odcházel s paragonem, na němž by bylo mé rodné číslo! Proč tedy "blbneme" s nějakými tramvajenkami, kterou ukazujeme nejvýš revizorovi?
ing. Petr Šafránek

Nový zákon v Kocourkově?
Vláda prý chce chránit zdraví nekuřáků a chystá o tom zákon. Ten v člověku veselé mysli vyvolá úsměv, v cholerikovi probudí zvíře. Když si přečtete bod, který se zabývá tím, že kouření bude zakázáno v zastávkách hromadné dopravy, ač jste kuřák nebo nekuřák, měla by vás ta nesmyslnost uhodit do očí. Nekuřák pěkně stojí v budce na zastávce, žádný kuřák mu nehulí pod nos a on může vychutnávat čerstvý kouř z výfuků kolemjedoucích vozidel. Rakovina už u něj nemá šanci!
Dohadovali jsme se o tom zase v redakci všichni a ač je tu zastoupena každá strana tzn. kuřácká, nekuřácká i odnaučení kuřáci, shodli jsme se na tom, že si buď vážně někdo tropí šoufky nebo je to dobrý způsob jak odvést pozornost od skutečně závažných a nepříjemně horkých problémů. Nakonec I.Pilip to řekl ve čtvrtečním Další, prosím přesně. V politice není prý potřeba lhát, stačí počkat až se věci uklidní a usnou nebo se převede řeč jinam. Tak o tom bude nový zákon především.

Vaše redakce


Kaktus - archiv článků.
Hlavní stránka Kaktus Kultura Relax Zvířata Bydlení Technika Děti
redakční mail ©webmaster

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *