Návrat na hlavní stranu

Změna kódování
chcete-li si nás uložit do složky oblíbené, stiskněte CTRL+D
RUBRIKY:
Kaktus
Kultura
Slovníček
Relax
Zvířata
Bydlení
Technika
Děti

Archiv
ODKAZY:
zahraniční:
LOUVRE
POMPIDOU
MUSEUM OF CONTEMPORARY
GUGGENHEIM m.
domácí:
nakl.LABYRINT
knih.KOSMAS
ALMANACH OKD Vltavská
Virt. knihkupectví Verne
Výstavní síň Mánes
Národní muzeum Rock cafe
České muzeum výtvarných umění
Galerie bar
Galerie Bayer & Bayer
Galerie Cesty ke Svetlu
Galerie hlavního města Prahy
Galerie Jaroslava Fragnera
Jiří Švestka gallery
Reon Argondian Galerie Miro
Galerie Pecka
KULTURA

Autogramiáda spisovatelky Lenky Reinerové,
která bude podepisovat svou knihu Kavárna nad Prahou, se koná 7.6.2001 v 17 h. v Knihkupectví Fišer, Kaprova 10, Praha 1. Křest proběhl 29.5. a 1.6 byla oficiálně uvedena na knižní trh.


Řek Zorba dotančil

Po 17 dnech v nemocnici zemřel včera 4.6. ve svých 86 letech skvělý herec i výtvarný umělec Anthony Quinn, byl hospitalizován se zápalem plic a dýchacími potížemi.
Anthony Rudolph Oaxaca Quinn se narodil 21. dubna 1915 v Mexiku, prošel mnoha různými zaměstnáními než se stal hercem. Do povědomí diváků se zapsal Řekem Zorbou, který v jeho podání působil víc než autenticky, i další roli Řeka Tycoona, tentokrát z jiné společnosti - roli naftového magnáta dokázal svým herectvím dát věrohodnost i lidskost, kterou u těchto lidí někdy ani není možné najít. Hrál ve stovce filmů např. velkofilmu Lawrence z Arábie, ve Felliniho Silnici, televizní diváci ho mohli vidět jako Dia v seriálu o Herkulovi či v hlavní roli životopisného seriálu o houslařském mistrovi všech dob Stradivarim.
Oscary získal za role ve filmech Viva Zapata! v r. 1952 , v r. 1956 za roli Paula Gauguina v Život je utrpení.


KAM ZA KULTUROU:

Kam do kina:

Pokud jste ještě neviděli nový film Svěrákovského tandemu a pokud vás zajímají létající stroje a prostředí válečných pilotů, je tu pro vás Tmavomodrý svět. Hrají Ondřej Vetchý, Kryštof Hádek, Tara Fitzgerald, Charles Dance, Oldřich Kaiser a další, režie Jan Svěrák.

Co si pustit na videu:
Zatím poslední film Jean-Paula Belmonda - Možná. Malý přenos v čase a Belmondo je rázem stává starcem a zároveň i synem, který se teprve narodí. Možná. Hrají: Jean-Paul Belmondo, Romain Duris, Géraldine Pailhas, Julie Depardieu a další, scénář a režie Cédric Klapisch.

Co si pustit v TV:

Jak může vypadat vztah, který vznikne mezi politikem a mladou herečkou, jak zasáhne do jejich kariéry a naopak kariéra do jejich soukromí? To vám poodhalí romantická komedie Juraje Herze příznačně nazvaná Politik a herečka, ve které se představí Viktor Press a mladá herečka Sandra Pogodová. Na ČT 1 ve 20.20 h.

Kam za výtvarnem:

Třeba na výstavu Jiří Kolbaba - Cestovatel a fotograf, kterou pořádá ČP. V Galerii České pojišťovny, Purkyňova ulice 2, Praha 1, do 29.6.

Co si přečíst:

Obrazovou publikaci představující fotografie ze světově známého časopisu National Geographic, které zde byly publikovány v letech1930-1994. Stejnojmenná kniha přináší záběry přírodních scenérií, momentky zvířat a portréty lidí různých kultur s komentářem. Vydola ji slovenské nakladatelství Slovart, cena 1199,- Kč.

Kam za muzikou:

Do Agharta Jazz Centra, Krakovská 5, Praha 2, na modern jazz Jiřího Stivína & Co, zač. v 21 h.

zo

Hitparáda rádia INTERHIT

Kultura - archiv článků.
Hlavní stránka Kaktus Kultura Relax Zvířata Bydlení Technika Děti
redakční mail ©webmaster

* Kurzy * Akcie * Práce * Zájezdy * Zájezdy * Meteobox * Auto *